• slide

Duszpasterze

 

KS. WACŁAW MADEJ
PROBOSZCZ PARAFII

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

Urodzony 27 lipca 1963 roku w Warszawie. Święcenia kapłańskie 22 maja 1993 roku. Doktorat z teologii moralnej (Angelicum - Rzym). Wykładowca teologii moralnej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej na warszawskim Tarchominie. Poprzednio proboszcz parafii św. Marka Ewangelisty na Targówku.

 

 

KS. RADOSŁAW LIPIŃSKI
WIKARIUSZ PARAFII

 

Urodził się 8 czerwca 1971 roku w Warszawie i pochodzi z parafii św. Marii Magdaleny w Warszawie na Ugorach (Bródno). Po ukończeniu studiów w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej i obronie pracy magisterskiej z liturgiki, otrzymał święcenia prezbiteratu z rąk biskupa warszawsko-praskiego Kazimierza Romaniuka 29 maja 1996 roku. Pracował jako wikariusz w następujących parafiach: Św. Wita w Karczewie, Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Legionowie, Św. Hieronima w Warszawie – Starej Miłosnej, a przez ostatnie siedem lat w parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Nowym Dworze. W latach 1999 – 2002 pracował już w naszej parafii, jako wikariusz. Od 27 sierpnia 2014 roku jest wikariuszem parafii konkatedralnej na Kamionku i prefektem w LXXII Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Jakuba Jasińskiego przy ul. Grochowskiej 346/348. Imieniny przypadają 8 września.

 

 

KS. TOMASZ KALINOWSKI
WIKARIUSZ PARAFII

 

Urodził się 29 maja 1978 roku w Warszawie i pochodzi z parafii Narodzenia Pańskiego w Warszawie na Witolinie (Ostrobramska). Po ukończeniu studiów w Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej i obronie pracy magisterskiej z liturgiki, otrzymał święcenia prezbiteratu z rąk biskupa warszawsko-praskiego arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia 4 czerwca 2005 roku. Pracował jako wikariusz w parafii Św. Jana Chrzciciela i Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Poświętnym oraz w parafii Św. Feliksa z Kantalicjo w Warszawie na Marysinie Wawerskim. Od 27 sierpnia 2014 roku jest wikariuszem parafii konkatedralnej na Kamionku i prefektem w XIX Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Warszawy przy ul. Zbaraskiej 1. Imieniny przypadają 27 września.