Rocznica śmierci Ks. Piotra Niteckiego

ks-piotr-nitecki

Ś+P
ks.  prał. prof. dr hab. PIOTR NITECKI

W dniu 15 grudnia 2011 r. zginął w wieku 62 lat w wypadku samochodowym pod Wrocławiem.

Był jednym ze znawców i propagatorów nauczania społecznego Kościoła, cieszył się opinią doskonałego interpretatora encyklik społecznych papieża bł. Jana Pawła II. Był ekspertem w procesie beatyfikacyjnym bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Przez wiele lat związany był z katolickimi mediami. Na Kamionku mieszkał w latach 1949 – 1995.  Od chłopięcych lat związany z kościołem Matki Bożej Zwycięskiej, gdzie przez kilkanaście lat był ministrantem i lektorem. Był współautorem monografii miejscowej parafii Bożego Ciała i autorem książki o piątym proboszczu kamionkowskim – ks. prof. Eugeniuszu Dąbrowskim. Święcenia prezbiteratu przyjął we Wrocławiu w 1996 r. W stolicy Dolnego Śląska był profesorem na Papieskim Wydziale Teologicznym i proboszczem parafii uniwersyteckiej pod wezwaniem Najświętszego Imienia Jezus. Zostały po Nim ważne dokonania naukowe i wdzięczna pamięć Jego uczniów, współpracowników i przyjaciół.

Msza Święta, w pierwszą rocznicę tragicznej śmierci śp. Księdza Profesora, zostanie odprawiona w naszej konkatedrze W SOBOTĘ 15 GRUDNIA 2011 R. O GODZ. 18.00. Liturgii przewodniczyć będzie i homilię wygłosi ks. prof. dr hab. Henryk Skorowski z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Proboszcz kamionkowski i przyjaciele