IV Niedziela Wielkanocy

21 kwietnia 2024 roku

1. Dziś gościmy ks. Tomasza Gilla, proboszcza parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Warszawie na Targówku, który po Mszach św. będzie zbierał ofiary na wykończenie rozbudowanej Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej im. Achillesa Ratti, działającej przy tejże parafii.
  2. Również dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby Bożej. Nie zapominajmy zatem o modlitwie w intencji dobrych i świętych powołań kapłańskich i zakonnych. O 17:30 Nieszpory.
  3. We wtorek uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. To także dzień imienin naszego Księdza Wojciecha. Niech Pan Bóg hojnie Mu błogosławi, a Jego Patron wyprasza potrzebne łaski w życiu kapłańskim i osobistym. Zapraszamy na Msze św. w intencji Solenizanta w poniedziałek o 17:30 i we wtorek o 18:00.
  4. W środę, jak co tydzień, Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:00, a po niej Msza św. w intencjach nowennowych. Intencje do modlitwy zgłaszamy w zakrystii lub kancelarii.
  5. W czwartek liturgiczne święto Św. Marka Ewangelisty. Za Jego wstawiennictwem pomodlimy się o urodzaje oraz o błogosławieństwo dla pracujących w rolnictwie. Przypominamy o adoracji Najświętszego Sakramentu w czwartki od 16:00 do 17:30.
  6. W dniu 8 czerwca (sobota) organizujemy autokarową, całodniową, parafialną pielgrzymkę do Kodnia, Kostomłotów i Pratulina. Koszt ok. 120 zł. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub kancelarii.
  7. W dniach od 1 do 4 maja w katedrze warszawsko-praskiej będzie odbywał się I Warszawsko-Praski Festiwal Muzyki Sakralnej Musica Sacra. Zachęcamy do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu artystycznym. Szczegóły na plakatach.
  8. Polecamy lekturę wielu ciekawych artykułów w naszym diecezjalnym tygodniku Idziemy.
  9. Skladamy serdeczne Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na naszą świątynię i parafię. Wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców będziemy polecać w modlitwie.
  10. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia.