• slide

XX Niedziela Zwykła 18 sierpnia 2019 roku

We środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Msza Święta w intencjach zbiorowych i adoracja Najświętszego Sakramentu do godzi. 19.30.

Kalendarz liturgiczny: we środę wspomnienie liturgiczne św. Piusa X, papieża, we czwartek Najświętszej Maryi Panny, Królowej, w sobotę święto św. Bartłomieja, apostoła.

Z początkiem września wracamy do całorocznego porządku sprawowania liturgii w naszym kościele. Tak więc w niedziele wróci Msza Święta o godz. 13.00 i Nieszpory o 17.30, w tygodniu Msza Święta o godz. 17.30, a w sobotę o 8.00.

Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii informujemy, że w niedzielę 8 września o godz. 19.00 odbędzie się ostatnie spotkanie przed wyjazdem.

W najbliższym tygodniu są wolne terminy Mszy Świętych.

Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.

XXI Niedziela Zwykła 25 sierpnia 2019 roku

Informujemy, że decyzją władzy diecezjalnej posługę w naszej parafii zakończył ks. Radosław Lipiński, którego oficjalnie pożegnaliśmy w czasie Uroczystości Bożego Ciała, a któremu jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy za pięć lat jego ofiarnej pracy. Nowym wikariuszem został ks. Wojciech Sokołowski, któremu życzymy owocnej posługi pośród nas.

Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, we wtorek wspomnienie liturgiczne św. Moniki, we środę św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła, we czwartek Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

W przyszłą niedzielę 1 września przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej. Z tej racji, w czasie każdej Mszy Świętej modlić się będziemy za wszystkich poległych w czasie wojny z niemieckich i sowieckich rąk.