• slide

XI Niedziela Zwykła 17 czerwca 2018 roku
 
Wszystkich członków naszych grup parafialnych zapraszamy w najbliższą środę na Mszę Świętą o godz. 18.00, w czasie której podziękujemy Panu Bogu za pracę duszpasterską w tym roku szkolnym.
 
Kalendarz liturgiczny: we czwartek przypada wspomnienie liturgiczne św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, w niedzielę uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 
Osobom zapisanym na pielgrzymkę do sanktuariów Beskidu Niskiego i Pogórza przypominamy, że wyjeżdżamy spod kościoła w piątek 22 czerwca o godz. 7.30.
 
Przypominamy także, iż jak co roku, w  wakacje, czyli od poniedziałku 25 czerwca oraz przez cały lipiec i sierpień w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00, w soboty o 8.00, a w pozostałe dni powszednie o 17.30. W wakacje nie będą również sprawowane Nieszpory w niedziele, zaś słuchanie spowiedzi w dni powszednie odbywać się będzie każdorazowo przed Mszą Świętą.
 
Z żalem informujemy, że ks. Michał Łobaza pallotyn, od ponad czterech lat ofiarnie pomagający nam sprawować niedzielną liturgię oraz prowadzący Wspólnotę Osób Owdowiałych spotykającą się w naszym kościele, z woli swych zakonnych przełożonych zmienia miejsce swej posługi. Od sierpnia obejmie funkcję proboszcza w parafii w Międzyrzeczu w województwie lubuskim. Dziękując ks. Michałowi za Jego pracę, życzymy z całego serca wierności Chrystusowi i Kościołowi w nowej posłudze.
 
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Dzisiaj przed wszystkimi kościołami w naszej diecezji prowadzona jest kwesta do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 
Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.