• slide

XXXIII Niedziela Zwykła 19 listopada 2017 roku

Dzisiaj przypada 6. rocznica święceń biskupich Biskupa Marka Solarczyka, którego polecamy modlitwie wiernych.

Także dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej w sali na plebanii odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania II roku przygotowania.
 
We środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Msza Święta w intencjach zbiorowych w czasie której przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu do godzi. 19.30.

W najbliższy piątek o godz. 20.00 konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem.

W sobotę 25 listopada 2017 roku w godzinach 10.00-17.30 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej przy ul. Mehoffera 2 na Tarchominie odbędzie się IV konferencja z cyklu „W kręgu nauki”. Tym razem wybitni przedstawiciele świata nauki podejmą temat „Szczepienia – między nauką a ideologią”. Zaproszeni są szczególnie rodzice stawiający sobie pytania o szczepienia swych dzieci.

Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, we wtorek Ofiarowania NMP, we środę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Tego dnia módlmy się szczególnie za Panią Jolantę, nasza organistkę oraz chóry przez nią prowadzone. W piątek wspomnienie liturgiczne Świętych Męczenników Andrzeja Dunk – Lac prezbitera i Towarzyszy.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończącą rok liturgiczny. Po Mszy Świętej o godz. 13.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi, za co można uzyskać odpust zupełny.

Uprzejmie informujemy, że w grudniu i styczniu są wolne terminy Mszy Świętych. Zaintereowanych zamówoieniem intencji mszalnych zapraszamy do Zakrystii.

Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę przeznaczymy na utrzymanie naszego seminarium diecezjalnego.

Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, szczególnie naszego diecezjalnego Tygodnika „Idziemy”.