• slide

II Niedziela Wielkiego Postu 17 marca 2019 roku

Nieustannie zachęcamy do udziału w parafialnych nabożeństwach wielkopostnych: Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Nieszporach o godz. 17.00, Droga Krzyżowa w piątek dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o godz. 18.45. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 
Kilka lat temu w obu warszawskich diecezjach zainicjowano, na wzór tradycji rzymskiej, modlitwę w kościołach stacyjnych w każdy dzień Wielkiego Postu. Wierni przychodzą do konkretnego kościoła na modlitwę, adorację, zwłaszcza Mszę Świętą o godz. 20.00, poprzedzoną nabożeństwem Gorzkich Żali. W tym dniu będzie tam możliwość całodziennego korzystania z sakramentu pojednania. Tytuły wszystkich świątyń i dni w których będą one kościołami stacyjnymi znajdziemy na naszej stronie internetowej diecezji warszawsko – praskiej oraz w gablocie przed kościołem. Nasza Konkatedra będzie kościołem stacyjnym 7 kwietnia w V Niedzielę Wielkiego Postu.
 
We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to także 14. rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, którego polecamy modlitwom wiernych.
 
Trwa zbiórka darów żywnościowych dla naszych najuboższych parafian. Pod ołtarzem MB Nieustającej Pomocy wystawiony jest kosz, do którego przez cały Wielki Post każdy z nas może złożyć swój dar. Podkreślamy, że chodzi wyłącznie o dary żywnościowe i środki czystości. Dary przez nas złożone rozprowadzać będą Siostry Szarytki. Zachęcamy do hojności.
 
Przed kościołem prowadzona jest zbiórka do puszek na dzieło misyjne „Ad gentes”.
 
Informujemy, że w dniach od 14 do 16 czerwca br. (piątek – niedziela) nasza parafia organizuje pielgrzymkę na trasie Gietrzwałd – Święta Lipka – Augustów – Studzieniczna – Wigry – Sokółka. Koszt obejmujący ubezpieczenie, przejazd, noclegi i wyżywienie to 410 zł. Bliższych informacji udziela i zapisy przyjmuje ks. Tomasz.
 
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.