• slide

XVI Niedziela Zwykła 23 lipca 2017 roku

Przypominamy, iż jak co roku, w wakacje, w niedziele nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00, w soboty o 8.00, a w pozostałe dni powszednie o 17.30. W wakacje nie są również sprawowane Nieszpory w niedziele, zaś słuchanie spowiedzi w dni powszednie odbywa się każdorazowo przed Mszą Świętą.

We środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Msza Święta w intencjach zbiorowych w czasie której przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu do godzi. 19.30.

Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Kingi, dziewicy, we wtorek święto św. Jakuba, apostoła, we środę wspomnienie liturgiczne św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w sobotę św. Marty.

Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.

XVII Niedziela Zwykła 30 lipca 2017 roku

W tym tygodniu wtorek rozpoczniemy sierpień, miesiąc trzeźwości. Jak co roku Kościół zwraca się z gorącym apelem do wszystkich wiernych, aby powstrzymali się od alkoholu i wszelkich środków odurzających ze względu na dobro własne, rodziny i Polski. Wszyscy są zachęcani do serdecznej modlitwy w tych intencjach.

W wtorek 1 sierpnia przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech nasza obecność w świątyni i modlitwa, będzie wyrazem wdzięcznej pamięci o tych, którzy w tym niezapomnianym i bohaterskim wydarzeniu wzięli udział, a szczególnie o poległych.

We środę 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” na następujących warunkach:

- pobożne nawiedzenie kościoła,
- odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary,
- sakramentalna spowiedź,
- przyjęcie Komunii Świętej,
- modlitwa według intencji Ojca Świętego,
- wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Z racji pierwszego czwartku miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne.

Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu. Spowiedź od godziny 17.00. Po wieczornej Mszy wotywnej do Serca Pana Jezusa adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Rozpocznie ją Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a zakończy Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski.

Z racji pierwszej soboty miesiąca wotywna Msza o Niepokalanym Sercu Maryi sprawowana będzie o godzinie 7.00. Po jej zakończeniu Nabożeństwo do Matki Bożej. Po Mszy wieczornej różaniec fatimski i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, we wtorek Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

Informujemy, że w sierpniu są wolne terminy Mszy Świętych. Osoby zainteresowane zamówieniem intencji mszalnych zapraszamy do Zakrystii.

XVIII Niedziela Zwykła 6 sierpnia 2017 roku

Święto Przemienienia Pańskiego

Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca, dzień szczególnej adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego. Po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i możliwość cichej adoracji do godz. 21.00.

W poniedziałek o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę wypominkową oraz Mszę Świętą za naszych zmarłych o godz. 18.00.

Kalendarz liturgiczny: we wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Dominika, prezbitera, we środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, we czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek św. Klary, dziewicy.

W przyszłą niedzielę 13 sierpnia przypada kolejna rocznica ponownego poświęcenia naszej Konkatedry. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O godzinie 17.30 Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a po nich Eucharystia w intencji parafian, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.