• slide

XVI Niedziela Zwykła 23 lipca 2017 roku

Przypominamy, iż jak co roku, w wakacje, w niedziele nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00, w soboty o 8.00, a w pozostałe dni powszednie o 17.30. W wakacje nie są również sprawowane Nieszpory w niedziele, zaś słuchanie spowiedzi w dni powszednie odbywa się każdorazowo przed Mszą Świętą.

We środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Msza Święta w intencjach zbiorowych w czasie której przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu do godzi. 19.30.

Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Kingi, dziewicy, we wtorek święto św. Jakuba, apostoła, we środę wspomnienie liturgiczne św. Joachima i Anny, rodziców NMP, w sobotę św. Marty.

Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.


XVII Niedziela Zwykła 30 lipca 2017 roku

Przypominamy, iż jak co roku, w wakacje, w niedziele nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00, w soboty o 8.00, a w pozostałe dni powszednie o 17.30. W wakacje nie są również sprawowane Nieszpory w niedziele, zaś słuchanie spowiedzi w dni powszednie odbywa się każdorazowo przed Mszą Świętą.

W tym tygodniu wtorek rozpoczniemy sierpień, miesiąc trzeźwości. Jak co roku Kościół zwraca się z gorącym apelem do wszystkich wiernych, aby powstrzymali się od alkoholu i wszelkich środków odurzających ze względu na dobro własne, rodziny i Polski. Wszyscy są zachęcani do serdecznej modlitwy w tych intencjach.

W wtorek 1 sierpnia przypada 73 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech nasza obecność w świątyni i modlitwa, będzie wyrazem wdzięcznej pamięci o tych, którzy w tym niezapomnianym i bohaterskim wydarzeniu wzięli udział, a szczególnie o poległych.

We środę 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” na następujących warunkach:

- pobożne nawiedzenie kościoła,
- odmówienie w nim Modlitwy Pańskiej oraz Wyznania wiary,
- sakramentalna spowiedź,
- przyjęcie Komunii Świętej,
- modlitwa według intencji Ojca Świętego,
- wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

Z racji pierwszego czwartku miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne.

Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu. Spowiedź od godziny 17.00. Po wieczornej Mszy wotywnej do Serca Pana Jezusa adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Rozpocznie ją Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a zakończy Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski.

Z racji pierwszej soboty miesiąca wotywna Msza o Niepokalanym Sercu Maryi sprawowana będzie o godzinie 7.00. Po jej zakończeniu Nabożeństwo do Matki Bożej. Po Mszy wieczornej różaniec fatimski i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, we wtorek Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, w piątek św. Jana Marii Vianneya, prezbitera.

Informujemy, że w sierpniu są wolne terminy Mszy Świętych. Osoby zainteresowane zamówieniem intencji mszalnych zapraszamy do Zakrystii.

Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.


XVIII Niedziela Zwykła 6 sierpnia 2017 roku

Święto Przemienienia Pańskiego

Przypominamy, iż jak co roku, w wakacje, w niedziele nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00, w soboty o 8.00, a w pozostałe dni powszednie o 17.30. W wakacje nie są również sprawowane Nieszpory w niedziele, zaś słuchanie spowiedzi w dni powszednie odbywa się każdorazowo przed Mszą Świętą.

Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca, dzień szczególnej adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego. Po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i możliwość cichej adoracji do godz. 21.00.

W poniedziałek o godz. 17.30 zapraszamy na modlitwę wypominkową oraz Mszę Świętą za naszych zmarłych o godz. 18.00.

We środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Msza Święta w intencjach zbiorowych w czasie której przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu do godzi. 19.30.

Informujemy, że w sierpniu są wolne terminy Mszy Świętych. Osoby zainteresowane zamówieniem intencji mszalnych zapraszamy do Zakrystii.

Kalendarz liturgiczny: we wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Dominika, prezbitera, we środę święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, we czwartek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek św. Klary, dziewicy.

W przyszłą niedzielę 13 sierpnia przypada kolejna rocznica ponownego poświęcenia naszej Konkatedry. Msze Święte jak w każdą niedzielę. O godzinie 17.30 Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a po nich Eucharystia w intencji parafian, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.