• slide

XXXI Niedziela Zwykła 3 listopada 2019 roku

Zachęcamy do pobożnego nawiedzania cmentarzy i modlitwy za zmarłych, za co do 8 listopada włącznie, można uzyskać codziennie odpust zupełny. Odpust ten można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Dzisiaj jest pierwsza niedziela miesiąca, dzień szczególnej adoracji Pana Jezusa Eucharystycznego. O godz. 17.30 Nieszpory, zaś po Mszy wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania do św. Jana Pawła II w intencji rodzin naszej parafii i możliwość cichej adoracji do godz. 21.00.
 
We środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Msza Święta w intencjach zbiorowych w czasie której przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu do godzi. 19.30.
 
Z racji pierwszego czwartku po Mszy Świętej o godz. 18.00 odprawimy Nabożeństwo o powołania kapłańskie i zakonne.
 
W najbliższą niedzielę 10 listopada o godz. 19.00, Konkatedralny Chór Kamionek oraz Schola Kamionek  tradycyjnie zapraszają na koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z okazji Święta Niepodległości Polski. Koncert będzie przeplatany tekstami o tematyce patriotycznej deklamowanymi przez p. Dariusza Jakubowskiego, aktora scen warszawskich. Zapraszamy do wspólnego śpiewania.
 
Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Karola Boromeusza, biskupa, w sobotę święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
 
Poruszeni trudną sytuacją Rodaków na wschodzie Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, zdecydowało się na jej kontynuację. Akcja „Polak z sercem!” to działanie, którego adresatami są Polacy mieszkający na Białorusi i Ukrainie. Dlatego w dniach od 10 do 24 listopada 2019 roku przeprowadzimy zbiórkę żywności z długim terminem ważności, środków chemicznych oraz artykułów szkolnych i biurowych, by wyposażyć świetlice dla dzieci i młodych na Kresach. W naszej świątyni jak zawsze kosz na te dary będzie wystawiony pod ołtarzem Matki Bożej. Już dziś zachęcamy do hojności.
 
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.