• slide

Przypominamy, iż jak co roku, w wakacje w niedziele nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00, w soboty o 8.00, a w pozostałe dni powszednie o 17.30. W wakacje nie są również sprawowane Nieszpory w niedziele, zaś słuchanie spowiedzi w dni powszednie odbywa się każdorazowo przed Mszą Świętą.

XIX Niedziela Zwykła 7 sierpnia 2022 roku
 
We środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Msza Święta w intencjach zbiorowych w czasie której przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu do godzi. 19.30.
 
W sobotę 13 sierpnia przypada kolejna rocznica rekonsekracji naszej Konkatedry. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. O godzinie 17.30 Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a po nich, Eucharystii przewodniczyć będzie Ksiądz Viktors Stulpins, Biskup Lipawski z Łotwy. Po Mszy Świętej, z racji rozpoczynających się diecezjalnych obchodów 102. rocznicy Bitwy Warszawskiej, zapraszamy na Koncert „W HOŁDZIE BOHATEROM 1920 ROKU” w wykonaniu Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. 
 
Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Dominika, prezbitera, we wtorek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy, we środę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we czwartek wspomnienie św. Klary, dziewicy.
 
Zapraszamy do udziału w tegorocznej XXXIX Praskiej Pielgrzymce Pieszej Pomocników Maryi Matki Kościoła na Jasną Górę, która w tym roku odbędzie się pod hasłem: „Błogosławiony Prymas Wyszyński naszym duchowym ojcem". Jest to jedyna pielgrzymka z naszej diecezji, która udaje się na Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej obchodzonej w dniu 26 sierpnia. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą Świętą 16 sierpnia w naszym Sanktuarium o godz. 6.00. Zapisy będą odbywały się w budynku parafialnym konkatedry w dniach 7, 14 i 15 sierpnia w godzinach 17.00-19.00. Istnieje również możliwość zgłoszenia chęci uczestnictwa w pielgrzymce przez internet. Szczegółowe informacje na stronie: www.pielgrzymkapomocnikow.pl i na Facebooku: www.facebook.com/PPPPMMK."
 
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.