• slide

26 Niedziela zwykła 27 września 2020 roku
 
Dzisiaj o godz. 14.00 spotkanie Apostolatu Maryjnego, zaś o godz. 16.00 Kółek Różańcowych.
 
Trwają zapisy młodzieży klas I liceum na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. O zgłaszanie prosimy także osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przyjęły jeszcze tego sakramentu. Zapisy przez cały wrzesień prowadzi ks. Tomasz.
 
Przypominamy, że od przyszłej niedzieli przyjmować będziemy intencje mszalne na rok 2021. Do tego czasu można zamawiać msze św. gregoriańskie.
 
Od czwartku rozpoczynamy październik, miesiąc w którym w sposób szczególny modlimy się różańcem. Nabożeństwa różańcowe odbywać się będą zawsze: w niedziele o godzinie 17.00 razem z Nieszporami, a w dni powszednie po Mszy wieczornej około 18.30.
 
W najbliższy czwartek także, po Mszy Świętej wieczornej modlić się będziemy o liczne i gorliwe powołania do kapłaństwa.
 
Najbliższy piątek jest pierwszym w miesiącu. Spowiedź od godziny 17.00. Po wieczornej Mszy wotywnej do Serca Pana Jezusa, adoracja Najświętszego Sakramentu do godziny 21.00. Rozpocznie ją nabożeństwo różańcowe, a zakończy Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Apel Jasnogórski.
 
Z racji pierwszej soboty miesiąca wotywna Msza o Niepokalanym Sercu Maryi sprawowana będzie o godzinie 7.00. Po jej zakończeniu Nabożeństwo do Matki Bożej. Po Mszy wieczornej różaniec fatimski i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 
Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Wacława, męczennika, we wtorek święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Warszawsko Praskiej, we środę wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, we czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w piątek Świętych Aniołów Stróżów, w sobotę święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
 
W przyszłą niedzielę w czasie Mszy Świętej  godz. 10.00 grupa dzieci naszej parafii dostąpi łaski przyjęcia pierwszy raz Komunii Świętej. Uprzejmie prosimy parafian, aby wybrali inne godziny na swoją niedzielną Eucharystię, aby świątynia była dostępna dla dzieci, ich rodzin i gości.
 
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Dzisiaj przed kościołami naszej diecezji prowadzona jest kwesta na konserwację i utrzymanie Bazyliki Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 
Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.