• slide

XXVIII Niedziela Zwykła 13 października 2019 roku

Dzisiaj obchodzimy kolejny ogólnopolski Dzień Papieski, którego hasło w tym roku brzmi „Wstańcie, chodźmy”. Zachęcamy do składania ofiar na rzecz Fundacji Dzieła Tysiąclecia, z których to składek opłacane jest kształcenie szczególnie uzdolnionych dzieci z ubogich rodzin. Kwesta na ten cel odbywa się przed świątynią. Przypominamy także, iż w naszym kościele w każdą środę w ramach homilii w czasie Mszy Świętej o godz. 18.00 przypominamy sobie słowa św. Jana Pawła II kierowane do Polaków w czasie Jego pielgrzymek do Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

17 października minie 15. rocznicy koronacji obrazu Matki Bożej Zwycięskiej. Na Mszę Świętą dziękczynnie upamiętniającą tamte wydarzenie zapraszamy dzisiaj o godz. 18.00.

Także dzisiaj po Mszy wieczornej spotkanie w kościele kandydatów do bierzmowania I roku przygotowania.

Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które odbywają się zawsze: w niedziele o godzinie 17.00 razem z Nieszporami, a w dni powszednie po Mszy wieczornej około 18.40.

Kalendarz liturgiczny: we wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła,  we środę Jadwigi Śląskiej, we czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, w piatek święto św. Łukasza, ewangelisty, w sobotę bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.

Przyjmujemy intencje mszalne na rok 2020.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, których w ten sposób chcemy wspomóc w drodze do ostatecznego zjednoczenia z Panem Bogiem. Na stoliku z gazetami wyłożone są kartki, na których możemy wpisywać zmarłych, których imiona chcemy modlitewnie wspominać. Wypominki jednorazowe czytane będą podczas nabożeństwa za zmarłych 2 listopada o godz. 17.00, a wypominki roczne z zasady w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godz. 17.00. Po wypominkach o 17.30 sprawowana będzie Msza Święta w intencji tych zmarłych. Wypełnione kartki przekazujemy księdzu w zakrystii lub kancelarii.

Przypominamy, że aktywne uczestniczenie chrześcijan w życiu społecznym i politycznym swojego kraju jest praktyczną realizacją powinności moralnych względem dobra wspólnego. Dlatego serdecznie zachęcamy wiernych do wzięcia czynnego udziału w wyborach parlamentarnych, które dzisiaj przeżywamy w naszej Ojczyźnie. Módlmy się też zawsze za Polskę, aby panowały w niej Boże prawa.
 
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.