• slide

Dekret Księdza Biskupa Ordynariusza Diecezji
 
Mając na względzie aktualną sytuację epidemiczną, obowiązujące przepisy państwowe oraz postanowienia biskupów obecnych na 389. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski w Kalwarii Zebrzydowskiej, (…) z dniem 19 czerwca 2021 roku odwołuję udzieloną dnia 12 marca 2020 roku ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedzielę i święta nakazane. Powyższe odwołanie dyspensy ogólnej oznacza, że wierni są ponownie zobowiązani do uczestniczenia we Mszy Świętej niedzielnej oraz świątecznej. Osoby, które z powodu choroby, niesprawności lub innej ważnej przyczyny nie mogą wziąć udziału w Eucharystii, powinny dołożyć starań, aby – m.in przez lekturę czytań i modlitw mszalnych przewidzianych na dany dzień – wzbudzić w sobie pragnienie Eucharystii (…). Eucharystia jest centrum życia Kościoła i to w niej zawiera się całe Jego duchowe dobro, dlatego proszę, aby nasz udział we Mszy Świętej był nie tylko wypełnieniem obowiązku wynikającego z przykazań, lecz także pełnym miłości spotkaniem z Jezusem Chrystusem – Lekarzem naszych dusz i ciał.
 
+ Romuald Kamiński
Biskup Warszawsko-Praski
 
XII Niedziela zwykła 20 czerwca 2021 roku
 
Dzisiaj o godz. 17.30 Nieszpory i nabożeństwo czerwcowe.
 
We środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Msza Święta w intencjach zbiorowych w czasie której przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu do godzi. 19.30. W czasie Mszy Świętej podziękujemy Panu Bogu za mijający rok pracy katechetycznej i duszpasterskiej.
 
Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne św. Alojzego Gonzagi, zakonnika, we czwartek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 
Przypominamy, iż jak co roku, w  wakacje, czyli od poniedziałku 28 czerwca oraz przez cały lipiec i sierpień w niedziele nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00, w soboty o 8.00, a w pozostałe dni powszednie o 17.30. W wakacje nie będą również sprawowane Nieszpory w niedziele, zaś słuchanie spowiedzi w dni powszednie odbywać się będzie każdorazowo przed Mszą Świętą.
 
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Dzisiaj przed wszystkimi kościołami w naszej diecezji prowadzona jest kwesta do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.