• slide

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 31 maja 2020 roku

Z Komunikatu Biskupa Ordynariusza:
 
„W związku z nadal panującą epidemią koronawirusa, uwzględniając nowe możliwości uczestniczenia w liturgii i mając na uwadze potrzebę ochrony życia i zdrowia ludzkiego, przedłużam dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej, udzieloną 12 marca 2020 roku, do odwołania:
• osobom chorym lub mającym objawy infekcji
• wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem.
Wiernych, którzy skorzystają z dyspensy zachęcam do łączności duchowej ze wspólnotą poprzez transmisje w środkach społecznego przekazu”.
 
Dzisiejsza niedziela upamiętniająca Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, a wraz z nim czas Komunii Świętej wielkanocnej. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. O godz. 17.30 Nieszpory i nabożeństwo majowe. Od jutra wracamy do zwykłego okresu liturgicznego w ciągu roku w którym nie obchodzi się żadnej szczególnej tajemnicy Chrystusa lecz wspomina misterium Pana Jezusa w jego pełni, zwłaszcza w niedziele.
 
W poniedziałek o godz. 17.00 zapraszamy na modlitwę wypominkową oraz Mszę Świętą za naszych zmarłych o godz. 17.30.
 
Z racji pierwszego czwartku miesiąca po Mszy Świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. W tym tygodniu przypada także pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz. 17.00, a po Mszy o godz. 18.00 Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z kolei w sobotę po wieczornej Mszy Świętej i nabożeństwie różaniec fatimski. Zarówno w piątek jak i sobotę wieczorem adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.
 
Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, we środę wspomnienie liturgiczne świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy, we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
 
Zachęcamy do pełnego wznawiania życia sakramentalnego i jednocześnie bardzo serdecznie dziękujemy za dobrowolne wpłaty na konto parafialne dokonywane w zastępstwie ofiar na tacę.
 
Kupujmy i czytajmy nasz diecezjalny tygodnik „Idziemy”.
 
Nieustannie zachęcamy do wspólnego odmawiania różańca codziennie o godz. 20.30, kończąc go Apelem Jasnogórskim.