• slide

V Niedziela Wielkiego Postu 18 marca 2018 roku

Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi ks. Grzegorz Idzik, wikariusz parafii MB Królowej Polski w Wołominie. Przebieg rekolekcji będzie wyglądał następująco: od poniedziałku do środy nauki głoszone będą na Mszach Świętych rano o godz. 7.00 i 9.00, a wieczorem o 18.00 i 20.00. Między Mszami Świętymi, zarówno rano jak i wieczorem będzie możliwość cichej adoracji Najświętszego Sakramentu. W tych dniach ks. Grzegorz głosił będzie także nauki dla uczniów szkół usytułowanych na terenie naszej parafii.

Dzisiejsza niedziela w naszej świątyni jest także dniem stacyjnym w ramach trwającej przez cały okres Wielkiego Postu pokutnej modlitwie w Warszawie. Przez cały dzień świątynia nasza będzie otwarta. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej od godz. 6.30 do godz. 21.00. Do południa Msze Święte jak w każdą niedzielę; spowiedź przed południem w czasie Mszy Świętych, popołudniu i wieczorem od godz. 14.00 do godz. 21.00. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, o 17.30 Nieszpory, o 18.00 Msza Święta parafialna. Naszą całodzienną modlitwę pokutną zakończą o godz. 19.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym, Msza Święta sprawowana o godz. 20.00 przez ks. bp. Marka Solarczyka oraz Apel Jasnogórski. Życzymy serdecznie dobrego wykorzystania błogosławionego czasu danego nam przez Pana Boga.

W poniedziałek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Jest to także 13. rocznica święceń biskupich Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC, którego polecamy modlitwom wiernych.

W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 17.00, dorosłych ok. godz. 18.45.

W kruchcie kościoła Panie z Kółek Różańcowych zbierają ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, zaś Konkatedralny Chóru Kamionek rozprowadza karty świąteczne. Natomiast w przyszłą niedzielę Męki Pańskiej Panowie z „Totus Tuus” sprzedawać będą palmy. Trwa także zbiórka darów żywnościowych i środków czystości dla naszych najuboższych parafian. Zachęcamy do hojności.

Prosimy o zgłaszanie chorych spoza listy pierwszopiątkowej, których kapłani mogliby nawiedzić przed świętami z Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.