• slide

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 20 maja 2018 roku

Dzisiejsza niedziela upamiętniająca Zesłanie Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, a wraz z nim czas Komunii Świętej wielkanocnej. Za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. O godz. 17.30 Nieszpory i Nabożeństwo do Najświętszej Maryi Panny. Od jutra wracamy do zwykłego okresu liturgicznego w ciągu roku w którym nie obchodzi się żadnej szczególnej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina misterium Pana Jezusa w jego pełni, zwłaszcza w niedziele.

W minioną środę i czwartek w ramach Peregrynacji Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej diecezji, gościliśmy Święty Wizerunek Pani Jasnogórskiej w naszej parafii. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o piękne i godne przeżycie tego wyjątkowego czasu. Niech owoce spotkania z Maryją w Jej Jasnogórskim wizerunku trwają w naszych duszach.

We środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Msza Święta w intencjach zbiorowych w czasie której przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu do godzi. 19.30.

Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła, we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie liturgiczne św. Filipa Nereusza, prezbitera.

Osoby, które wyraziły chęć wyjazdu na parafialną pielgrzymkę po sanktuariach Beskidu Niskiego i Pogórza informujemy, że spotkanie z przedstawicielem Biura Podróży Hermes będącego organizatorem wyjazdu, odbędzie się w niedzielę 3 czerwca b.r. po Mszy wieczornej. Na spotkanie przynosimy pozostałą część opłaty za wyjazd.

Program obchodów I Komunii Świętej i Jej rocznicy:

o niedziela godz. 10.00 – I Komunia Święta dzieci ze szkoły nr 255 gr. I,
o niedziela godz. 13.00 – I Komunia Święta dzieci ze szkoły nr 255 gr. II.

Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.