• slide

XIX Niedziela Zwykła 12 sierpnia 2018 roku
 
Przypominamy, iż jak co roku, w wakacje, w niedziele nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00, w soboty o 8.00, a w pozostałe dni powszednie o 17.30. W wakacje nie są również sprawowane Nieszpory w niedziele, zaś słuchanie spowiedzi w dni powszednie odbywa się każdorazowo przed Mszą Świętą.
 
W poniedziałek 13 sierpnia przypada kolejna rocznica poświęcenia naszej Konkatedry. Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00. O godzinie 17.30 Nieszpory z wystawieniem Najświętszego Sakramentu, a po nich Eucharystia w intencji parafian, budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła.
 
We wtorek 14 sierpnia przeżywać będziemy wigilię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny a jednocześnie Uroczystości Matki Bożej Zwycięskiej, Patronki naszej Diecezji. O godz. 17.30 uroczyste Nieszpory, a po nich Msza Święta, której w asyście Kapituły Konkatedralnej przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Ordynariusz Romuald Kamiński.
 
W sam dzień uroczystości Wniebowzięcia NMP czyli we środę 15 sierpnia Msze Święte według wakacyjnego porządku niedzielnego. Dodatkowo o godz. 17.30 uroczyste Nieszpory. Zarówno we wtorek wieczorem jak i we środę na koniec każdej Mszy będziemy błogosławić zioła, owoce i kwiaty. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do radosnego świętowania Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny tym bardziej, że z racji uroczystości Tytułu kościoła można będzie w tym czasie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości, we wtorek i we środę Kancelaria będzie nieczynna.
 
We czwartek 16 sierpnia wyrusza z naszego Sanktuarium 35. Praska Pielgrzymka Piesza Ruchu Pomocników Matki Kościoła. Mszy Świętej o godzinie 6.00 przewodniczyć będzie Ks. Bp Ordynariusz. Zapisy na pielgrzymkę od 14 do 15 sierpnia włącznie w godz. od 15.00 do 19.00 w budynku naszej plebanii.
 
Kalendarz liturgiczny: we wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, w piątek św. Jacka, prezbitera.
 
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej.