• slide

XXV Niedziela Zwykła 24 września 2017 roku

Dzisiaj w ramach obchodów 100. lecia harcerstwa na Grochowie, po Mszy Świętej o godz. 10.00 zostanie poświęcona tablica upamiętniająca to wydarzenie umieszczona na ścianie naszej świątyni, której fundatorem są druhowie i druhny z zaprzyjaźnionego z nami 22 Szczepu „Watra”. Będzie ona miała dwa przesłania – znak stuletniej obecności harcerstwa jako jednej z trzech najstarszych organizacji społecznych na Grochowie oraz „drogowskaz” wartości dla jej mieszkańców, które są zapisane w Prawie i Przyrzeczeniu Harcerskim.


Także dzisiaj o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie Apostolatu Maryjnego, zaś o godz. 16.00 Kółek Różańcowych.


Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada wspomnienie liturgiczne bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, we środę św. Wincentego a Paolo, prezbitera, we czwartek św. Wacława, męczennika, w piątek święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Warszawsko Praskiej, w sobotę św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.


Informujemy, że od przyszłej niedzieli października przyjmować będziemy intencje mszalne na rok 2018. Do tego czasu można zamawiać msze św. gregoriańskie.


Przypominamy, że trwają zapisy młodzieży klas III gimnazjum i I liceum na kurs przygotowujący do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszamy także osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przyjęły jeszcze tego sakramentu.


Natomiast zgłaszanie dzieci do I Komunii Świętej w naszej parafii trwać będą do najbliższej środy. Zapisy przyjmowane są w Kancelarii parafialnej dzisiaj w godz. od 10.00 do 14.00 oraz w poniedziałek, wtorek i środę od 16.00 do 19.00.


Księża Pallotyni organizują Rekolekcje Ewangelizacyjne dla osób pragnących pogłębienia życia duchowego. Rozpoczną się one 26 września o godz. 19.00 w kościele przy ul. Skarszewskiej i składać się będą ze spotkań w 10 kolejnych wtorków. Dodatkowe informacje można znaleźć w ulotkach przy wyjściu z kościoła.


Przed kościołem wolontariusze Dom Samotnych Matek z dziećmi przy ul. Skierdowskiej 2 w Warszawie rozprowadzają za dobrowolnym datkiem przedmioty wykonane przez matki i dzieci. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na żywność dla podopiecznych domu samotnej matki oraz na opłacenie rachunku za energię elektryczną. Za okazaną pomoc serdeczne dziękujemy zachęcając do hojności.

 

Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.