• slide

19 Niedziela zwykła 9 sierpnia 2020 roku
 
We czwartek 13 sierpnia przypada kolejna rocznica poświęcenia naszej Konkatedry. Będzie to także dzień inaugurujący diecezjalne obchody 100. rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Mszy Świętej o godz. 18.00 w asyście Kapituły Konkatedralnej przewodniczyć będą Metropolita Warszawski Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz i Ksiądz Biskup Romuald Kamiński. Na zakończenie Eucharystii zostanie poświęcona tablica upamiętniająca sprawowanie ostatniej Mszy Świętej przed wyruszeniem na front i bohaterską śmiercią przez ks. Ignacego Skorupkę 13 sierpnia 1920 roku w kościele na Kamionku. Tablica zawiśnie na ścianie naszej świątyni. Serdecznie zapraszamy.
 
W sobotę 15 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte według wakacyjnego porządku niedzielnego. Dodatkowo o godz. 17.30 uroczyste Nieszpory. Na koniec każdej Mszy będziemy błogosławić zioła, owoce i kwiaty. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do radosnego świętowania Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny tym bardziej, że z racji uroczystości Tytułu kościoła można będzie w tym czasie uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Z racji uroczystości, we czwartek i piątek Kancelaria będzie nieczynna
 
W przyszłą niedzielę 16 sierpnia wyrusza z naszego Sanktuarium 37. Praska Pielgrzymka Piesza Ruchu Pomocników Matki Kościoła. Mszy Świętej o godzinie 6.00 przewodniczyć będzie Ks. Bp Ordynariusz.
 
Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w piątek św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
 
Przypominamy, iż jak co roku, w wakacje, w niedziele nie ma Mszy Świętej o godz. 13.00, w soboty o 8.00, a w pozostałe dni powszednie o 17.30. W wakacje nie są również sprawowane Nieszpory w niedziele, zaś słuchanie spowiedzi w dni powszednie odbywa się każdorazowo przed Mszą Świętą.
 
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy do nabywania i lektury naszego diecezjalnego tygodnika „Idziemy”.