• slide

XII Niedziela Zwykła 23 czerwca 2019 roku

Dzisiaj przypada 14. rocznica święceń biskupich Pasterza Diecezji Biskupa Romualda Kamińskiego,  którego polecamy modlitwie wiernych.
 
Przez dni dawnej Oktawy Bożego Ciała, czyli do czwartku włącznie, codziennie po Mszy Świętej o 18.00 i nabożeństwie czerwcowym prowadzona jest procesja eucharystyczna wokół kościoła. Dzisiejszej niedzieli będzie ona miała miejsce po Nieszporach i nabożeństwie czerwcowym o godz. 17.00.
 
We środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Msza Święta w intencjach zbiorowych w czasie której przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu do godzi. 19.30.
 
Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek przypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, zaś w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00. Za publiczne odmówienie akt wynagrodzenia „O Jezu najsłodszy” można tego dnia uzyskać odpust zupełny. W piątkową uroczystość nie obowiązuje nas post. Z kolei w sobotę przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Za pobożne nawiedzenie katedry lub konkatedry można uzyskać odpust zupełny. Ofiary zebrane tego dnia na tacę przeznaczymy na utrzymanie Bazyliki św. Piotra w Rzymie oraz działalność apostolską i charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 
Przypominamy, iż jak co roku, w  wakacje, czyli od jutrzejszego poniedziałku oraz przez cały lipiec i sierpień w niedziele, poczynając od najbliższej, nie będzie Mszy Świętej o godz. 13.00, w soboty o 8.00, a w pozostałe dni powszednie o 17.30. W wakacje nie będą również sprawowane Nieszpory w niedziele, zaś słuchanie spowiedzi w dni powszednie odbywać się będzie każdorazowo przed Mszą Świętą.
 
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Dzisiaj przed wszystkimi kościołami w naszej diecezji prowadzona będzie kwesta do puszek na stypendia naukowe dla księży studiujących za granicą.
 
Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej