• slide

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej  14 kwietnia 2019 roku

Dzisiejsza niedziela zwana Palmową otwiera Wielki Tydzień, a więc czas przeznaczony przez Kościół na wspomnienie Męki Chrystusa. Na każdej Mszy Świętej święcimy palmy na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Można je nabywać przed kościołem, natomiast w kruchcie kościoła Panie z Kółek Różańcowych zbierają ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

PROGRAM LITURGICZNY NA WIELKI TYDZIEŃ

Msze Święte od poniedziałku do środy sprawowane będą jak w ciągu roku, natomiast Triduum Paschalne, święcić będziemy według następującego porządku:

WIELKI CZWARTEK - MSZA WIECZERZY PAŃSKIEJ
WIELKI PIĄTEK - LITURGIA MĘKI PAŃSKIEJ
godz. 18.00 (Przewodniczy ks. bp Romuald Kamiński)
WIELKA SOBOTA - WIGILIA PASCHALNA
godz. 20.00. (Przewodniczy ks. bp Marek Solarczyk)
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – REZUREKCJA
godz. 6.00.

Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły (jeden posiłek dziennie do syta). W piątek i sobotę zapraszamy na godz. 8.00 na Ciemną Jutrznię, czyli modlitwę psalmami przy ciemnicy i Grobie Chrystusa. W Wielką Sobotę zachęcamy do przynoszenie świec na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Tego dnia będziemy tradycyjnie święcić pokarmy na stół wielkanocny w godz. od 9.00 do 18.00. W tym czasie, będzie można również skorzystać z sakramentu pokuty. Jest to ważne o tyle, że w czasie nabożeństw całego Triduum Paschalnego a więc do Niedzieli Zmartwychwstania włącznie spowiedzi nie będzie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Wielki Czwartek w ciemnicy i w Wielki Piątek w Grobie Pańskim do godz. 22.00. W przyszłą niedzielę z racji Rezurekcji nie będzie Mszy Świętej o godz. 7.00, zaś w czasie Mszy o godz. 13.00 będą miały miejsce chrzty. Kancelaria parafialna od czwartku do soboty będzie nieczynna. W razie pilnych spraw prosimy o osobiste kontaktowanie się z kapłanami. Życząc wszystkim głębokiej przemiany duchowej bardzo serdecznie zachęcamy do czynnego udziału w obchodach Świętego Triduum Paschalnego.

Zakończyliśmy zbiórkę darów żywnościowych i środków czystości dla naszych najuboższych parafian. Wszystkim, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel bardzo dziękujemy za hojność.

Prosimy o zgłaszanie chorych spoza listy pierwszopiątkowej, których kapłani mogliby nawiedzić przed świętami z Najświętszym Sakramentem.

Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.