• slide

XXXIII Niedziela Zwykła 18 listopada 2018 roku

W poniedziałek przypada 7. rocznica święceń biskupich Biskupa Marka Solarczyka, którego polecamy modlitwie wiernych.
 
We środę o godz. 18.00 Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy, Msza Święta w intencjach zbiorowych w czasie której przypominamy sobie nauczanie św. Jana Pawła II i adoracja Najświętszego Sakramentu do godzi. 19.30.
 
Osoby które zgłosiły chęć wyjazdu na pielgrzymkę do Gruzji i Armenii w dniach 17 - 24 września 2019 roku, zapraszamy na spotkanie z przedstawicielem biura podróży dzisiaj o godz. 19.00. Przypominamy o wpłatach zaliczki pieniężnej na konto biura, podane w formularzu zgłoszeniowym.
 
Kalendarz liturgiczny: we wtorek przypada wspomnienie liturgiczne św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, we środę Ofiarowania NMP, we czwartek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej. Tego dnia módlmy się szczególnie za Panią Jolantę, nasza organistkę oraz chóry przez nią prowadzone, a także s. Celinę w dniu Jej imienin. W sobotę wspomnienie liturgiczne Świętych Męczenników Andrzeja Dunk – Lac prezbitera i Towarzyszy.
 
W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata kończącą rok liturgiczny. Po Mszy Świętej o godz. 13.00, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa oraz Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi, za co można uzyskać odpust zupełny.
Dziękujemy za złożone ofiary i pracę na rzecz naszej wspólnej świątyni. Ofiary zebrane dzisiaj na tacę przeznaczymy na utrzymanie naszego seminarium diecezjalnego.
 
Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, szczególnie naszego diecezjalnego Tygodnika „Idziemy”.